Aromaterapi ve Meditasyon


Bilinçaltı ile ilgili olan videolarımı izlemişsinizdir belki, veya hazırladığım bilinçaltı telkin ses kayıtlarımdan dinleyenlereniz vardır muhtemelen.

Ben bu işe başlarken her meditasyon yapmak istediğimde beynimde konular, olaylar, kişiler, gereksiz düşünceler, yarım kalan işler hatta yeni projeler gelirdi kısacası beynim hiç susmazdı ve dikkatimi çok zor toplayabiliyordum en ufak bir ses bile tüm dikkatimi dağıtmaya yetiyordu.

Eğer zaman zaman sen de buna benzer durumlar yaşıyorsan ve anda kalamıyorsan söyleyeceklerime lütfen dikkat et.

Çünkü, kendim deneyerek birkaç yöntem geliştirmeye çalıştım, ve nerelerde yanlış yaptığımı fark ettim. Şimdiyse gözlerimi kapatır kapatmaz kendimi bırakıp bilinçaltımın derinliklerine inmeyi başarabiliyorum.

Bir dakikada beynimden milyonlarca düşünce geçen birisi olarak diyorum ki; meditasyon, kafasını çalıştırmayan veya hiç birşey düşünmeyenler için değil, tam tersine hızlı düşünenler ve yeni fikirler üretmeye meylli olanlar içindir. Başlangıçta kolay olmadığını biliyorum. insanız sonuçta anında tüm düşüncelerimizi kontrol edip susturamayabiliriz. Ama zamanla anda kalabilmeyi, hayat tarzı olarak benimsediğimizde asla vazgeçilmez anlar tam da iç dünyamızla baş başa kaldığımız anlar olucaktır.

Peki nedir o tüyolar?

1) Rahat ol


Sadece rahat hissedeceğin şekilde otur olur mu? Teferruata hiç gerek yok. Nasıl oturduğun önemli değil aslında, sana özel en rahat oturma şeklini bulman yeter. Mesela ben rahat bir koltukta oturarak, boynumun arkasına küçük bir yastık koyarak, ayaklarımı yere doğru uzatarak, ve Ellerimi yanıma uzatıp avuç içimi yukarı bakacak şekilde açarak, meditasyon yapmayı tercih ediyorum. Sen de kendi oturuş şeklini bulduktan sonra emin ol anda kalmanın tadını çıkarabileceksin.

2)Uygulamayı basit yap ve süreyi kısa tut.

Süreyi uzun tuttuğumuzda veya uygulamayı zorlaştırdığımızda bilinçaltımız hemen geri çekilir ve pek çok bahane uydurarak meditasyonu reddeder. “ Zaman yok, acelem var, hazırlanmam lazım, yarın yaparım, belim ağrıyor ayağım uyuşuyor, uykum geliyor” gibi bahanelere kanma lütfen. Bu yüzden meditasyon çalışmasına üç ila beş dakikayla başlayalım, arttırmak istediğimizde zaten süre bizim. Unutma lütfe bilinçaltı zoru ve baskıyı sevmez. Ona alıştıra alıştıra istediklerimizi yaptırmalıyız.

3)Her gün aynı saatte yapmaya özen göster.

Eğer bir eylemi, alışkanlık haline getirmek istiyorsan her gün aynı saatlerde en az 30 gün uygulamalısın. 30 günden sonra sen o eylemi unuttuğunda bile bilinçaltın eksikliğini hissedip hatırlatır. Diyelimki “Bir bardak suyunu içip dişlerini fırçalayıp meditasyon yapmaya oturmak” oluşturduğun rutinse, yapmadığında, gün boyu o ihtiyaç hissini içinde taşırsın.

Bu arada rahatsız edilmeyeceğin saatleri seç olur mu? istediğin zaman ve süre olabilir önemli olan gün atlatmadan sürekliliğini sağlamaktır.4) Öz yağlardan destek al

Sığla yağı veya günlük yağı dediğimiz(frakincense) ve Sandal ağacı yağı dediğimiz (sandalwood) Bu iki yağı karıştırarak alnımıza Yani endişeleri planları ve tüm kargaşayı Yaşayan bölgeye sürebiliriz, Aynı zamanda boynumuzun arka kısmına uygulayarak, hafiften masaj yapabiliriz. Böylelikle, Tevazu, dinginlik, teslimiyet korunmuşluk, sevilme, manevi ve spiritüel netlik hissini idrak etmeye başlayabiliriz.

5) Düşünmemeye çalışmayı bırak.

Hepimiz insanız Ve her insanoğlu gibi beynimiz sürekli aktif. zorla susturmaya çalıştıkça daha çok düşünür daha çok çalışır. meditasyonun temel amacı düşünmemek değil temel amacı gereksiz seslerden arınıp, iç sesine odaklanmaktır ki iç huzuru bulabilelim.

Bunu sağlamak için benim en çok kullandığım ve güzel sonuç aldığım şey hareketli bir derede kuru bir yaprak olduğumu Hayal edip Akışta kalarak, anı hissederek iç sesimi dinlemektir.
Denemeye değer.Randevu Talebi Formu© 2018 Sara Pour