Hakkımızda

İlk ve orta öğrenimini yurtdışında tamamlayan Sara, yüksek öğreniminin ilk adımını Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde atmıştır.

Eczacılık Fakültesi’nin 5 yıllık süresi içerisinde kendisinin ilgi alanlarını belirlemiş ve bu ilgi alanlarında eğitimler alarak kendisini geliştirmeye başlamıştır. Kendisinin özellikle ilaçlar konusunda 2 yıl kadar eczanedeki pratikleri ile tecrübelerini biriktirmiştir.

Sara 2013 yılının Ocak ayında hayatını baştan aşağı değiştirecek olan trafik kazası yapmıştır. Bu kaza tüm yaşamını, tüm düşüncelerini ve hayata karşı bakış açısını değiştirmiştir. Hastanenin yoğun bakım sürecinde bilincinin açık vücudunun kapalı olduğunu, kendisine yapılan müdahaleleri algılayabildiğini fakat yanıt veremediğinin gerçeğini farketti. İşte o tam da o an hayatının dönüm noktası olduğunu idrak etmişti.

“İnsan bütünsel bir varlık olduğundan dolayı sağlıklı yaşayabilmesi için ruh-beden-zihin üçgeninin iç dengesi kurulmuş olması gerekir yoksa yapılan tüm müdaheleler yarım kalacaktır” diye düşünen Sara’nın tüm amacı fiziksel acının yanısıra, ruhsal ve zihinsel acı çeken kişilere de yardım etmek olmuştur.

Bunun için de Farmakognozi( doğal kaynaklı drogların bilim dalı) doktora çalışmaları sırasında uçucu yağların ve bitkilerin sinir sistemini ve hormon sistemi üzerine nasıl etkileri olabileceği konusunda araştırmalar yapmaktadır. Böylelikle aşık olduğumuzda hormonlarımızın nasıl değiştiğini ve doğal yollarla nasıl dengeleyerek ilişkilerimizi dizginleyebileceğimizi bilimsel açıdan açıklamaktadır.

Aynı zamanda bu deneyimler sırasında ruhsal dünyanın derinliklerine daha hakim olabilmesi için İranda “Mevlana terapi” ve “Evrensel Bilinç" öğretisini tamamlayarak, İtalya’da “İlişkilerin Bilinçaltı ve trans” adlı eğitimlerine katılmış ve Türkiyede kişisel gelişim alanlarında eğitimler aldı. Özellikle seminerlerinde ve eğitimlerinde kullandığı üslubu daha çekici hale getirmek için 2 yıl boyunca filmstar atölyesinde, kamera önü oyunculuk eğitimi ve yönetmenlikle ilgili tüyolar bile almıştır.

Pek çok ülkede Farsça, Azerice, İngilizce, Türkçe dillerinde danışmanlık seansları yapıp, seminerler vermektedir. İspanyolca, Arapça bilmekte ve Osmanlıca ders vermektedir. Aynı zamnda Yakın Doğu Üniversitesi, eczacılık fakültesinde öğrencilerine İngilizce dilinde ders vermektedir. Şimdi ise  “Evrensel Aşk ve bütünsel terapi” üzerine çalışmaları devam etmektedir.


İLETİŞİM FORMU





Randevu Talebi Formu



© 2018 Sara Pour